به وب سایت رسمی موسسه بلبرینگ کشمیری خوش آمدید!
بلبرینگ کشمیری - نمایندگی رسمی بلبرینگ zwz در ایران
تهران، خیابان سعدی جنوبی، کوچه ناظم الاطباء ، کوچه نفیسی، پاساژ جوانشیر، فروشگاه بلبرینگ کشمیری
021-33933463
021-33904595
0937-1184911

روانکاری در بلبرینگ

روانکاری در بلبرینگ
گر عمر گریس ازعمربیرینگ کم تر باشد، بیرینگ باید روانکاری مجدد شود. روانکاری مجدد باید زمانی که هنوز شرایط گریس موجود مناسب است، انجام پذیرد. زمان روانکاری مجدد به عوامل مختلفی وابسته است. این عوامل عبارتنداز نوع و ابعاد بیرینگ ، سرعت، دمای کارکرد، نوع گریس، فضای موجود در اطراف بیرینگ و شرایط محیط کارکرد بیرینگ. این زمان را فقط می توان براساس قوانین آماری توصیه کرد. دوره روانکاری مجدد براساس دوره زمانی تعیین می شود که در پایان آن دوره %99 بیرینگ به طور قابل اطمینانی روانکاری می شود. این عمرL1 گریس را نشان می دهد. توصیه می شود که دوره روانکاری مجدد براساس تجربه به دست آمده از کاربرد واقعی و آزمایش به همراه زمان تقریبی محاسبه شده است. تصحیح دوره های روانکاری مجدد با شرایط کارکرد و نوع بیرینگ به منظور در نظر گرفتن افزایش سرعت پیرشدن گریس با افزایش دما، توصیه می شود که به ازای هر  150درجه سانتیگراد دمای کارکرد بالاتر از  70درجه سانتیگراد مقدار دوره روانکاری مجدد محاسبه شده است. البته دمای کارکرد نباید از حد دمای بالای عملکرد گریس بیشتر شود. دوره روانکاری مجدد tf را می توان برای دما کم تر از  70درجه سانتیگراد طولانی تر کرد به شرطی که دما به حد دمای پایین عملکرد نزدیک نباشد. کل ضریب افزایش دوره روانکاری مجدد tf نباید از دو برابر بیشتر باشد.دوره های زمانی روانکاری مجدد بیشتر از 30000 ساعت نیز توصیه نمی شود.

در بیشتر کاربردها وقتی دمای رینگ بیشتر از 100درجه سانتیگراد است یک محدودیت در استفاده از گریس معمولی ایجاد می شود. در دمای بالاتراز این درجه حرارت باید از گریس های خاص استفاده شود در این شرایط باید پایداری ومقاومت آب بندها به دما نیزدر نظرگرفته شوند.
شفت های عمودی برای بیرینگ ها بر روی شفت های عمودی مقادیر دورهای روانکاری محاسبه شده است که باید نصف شوند. دراین کاربردها استفاده از آب بند و یا حفاظ فلزی مناسب برای جلوگیری از خروج گریس کاری الزامی است.

سازندگان و برندهای صنعت بلبرینگ


شرکت بلبرینگ FAG شرکت بلبرینگ INA شرکت بلبرینگ MPZ شرکت بلبرینگ NTN شرکت بلبرینگ SKF شرکت بلبرینگ timken شرکت بلبرینگ ZWZ
zwz اصلی سمینار دوبی ZWZ -SKF بازدید مدیران ارشد zwz بلرینگ zwz